BECI

페이지 정보

profile_image
작성자메르스데 조회 275회 작성일 2020-10-21 07:06:34 댓글 0

본문

Construcție beci

Beci City - What'S Up

Cea Mai Tare Melodie
Madara Uchiha : Si in 2019 e blana, lel. Mai batrana ca istoria piesa :))
Nicoleta Dinu : Ii cunoaşte cineva? Daca da, spuneti-mi cum sunt trecuti pe facebook! Multumesc!
Vlad Roman : da unde-s rimele mele ?:))
Vlad Roman : da unde-s rimele mele ?:))
Bogdan Colea : 6 ani :-o <3
Cristian Tone : :)
Wazzy Jnk : Astiaa sunt mai spartii ca mine =)))
Iti bag in cap numai prostii cum ar fii : Penisurii sii jucarii :)))))))))))))
Ady Aditza : noi suntem tovarasi si suntem caini//dupa ce futem ne spalam pe maini :)) [[LABA]] :))
Dobranis Marius : :))) cat am ras pe molodia asta la acctivaree =))
dichiu marian : jmechera melodia pacat ca nanare clip

Reguli la constructia unui beci sau pivnita

Am pregatit 16 Reguli la constructia unui beci care sper eu sa va ajute sa construiti si ganditi un beci confortabil, rezistent, eficient si care sa va slujeasca multi ani de zile fara probleme.
- Website: https://enciclopediaconstructiilor.com/
- Sustine proiectul pe Patreon: https://www.patreon.com/EnciclopediaConstructiilor Multumesc.
- Facebook: https://www.facebook.com/EnciclopediaConstructiilor/
Ian A : O întrebare domn expert : am achiziționat l casă și ea are pivniță (beci sub garaj), care nu are fundație de nici un fel, pereții sunt din cărămidă și piatră, se observă și o umiditate destul de ridicată, are rost sa investesc in turnarea de fundație și hidroizolarea pereților fiind un beci veci? Sau rezultatele ar fi prea mici sa depun un astfel de efort financiar si fizic. Mulțumesc
Marian : Despre hidroizolarea beciului prin aditivare direct în masa butonului (la turnare)ce părere aveți? Acest sistem este folosit inclusiv la diguri, bazine, poduri, etc. Ar putea inlocui folosirea membrabei de izolatie?
Nenea Me : Buna ziua, am vazut ca cele mai multe videoclipuri pe care le faceti e ca si cand ar trebui sa facem totul de la zero. Foarte multa lume are deja casa facuta si tot ce are nevoie e sa faca unele reparatii si renovari. Ar fi foarte util sa faceti si cateva videoclipuri cu reparatii sau renovari. Asa este cazul meu. Mai exact ma intereseaza cum sa refac o bucatarie care are crapat tavanul si sta sa cada bucati de tencuiala. Cum si cu ce scule sa dau jos acea tencuiala, sau ce e, adica tot ce e crapat si sta sa cada si sa refac tot, inclusiv sa pun plasa din fibra de sticla, varuit...? Si la parchet si la faianta si la gresie... daca vreau sa pun ceva nou si sa schimb, mai intai trebuie sa scot parchetul vechi sau sa dau jos faianta si gresia veche... Deci ar fi de folos astfel de videoclipuri cu toate sculele cat si cu materialele necesare. Iar daca aveti deja aceste clipuri, imi cer scuze dar nu le-am gasit si poate imi lasati niste linkuri. Multumesc.
TheMakyato : azbestul este interzis de lege in U.E.!
Ionut Toma : Ce facem cu case
Ionut Toma : Buna ziua
elisaveta Cibotari : Va rod frumos,o mica explicatie, daca este posibil de mai adincit (sapat in pamint) un beci mai vechi?
Hubabon Lak : Rar se găsesc canale de YouTube cu un conținut atât de explicativ și informativ ca al dvs! Ce părere aveți despre un beci zidit cu plăci de ceramică(țigle)?
Paul Coman : Întrebare la ce este bun un beci
Hozac Georgiana Andreea : Care este diferenta dintre un beci si o pivnita??? Amndoua se afla la cati-va metri adancime sub pamant. Deocamdata locuiesc cu chirie si fiecare apartament are beciul lui asigurat sub bloc. Pivnita sa inteleg ca este ceva mai mare ca un beci ,dar aici si depinde de alte obtiuni,unele apartamente cu beci mai mare ca o pivnita,

... 

#BECI

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

전체 2,459건 1 페이지
게시물 검색
Copyright © www.hd-land.co.kr. All rights reserved.  Contact : help@oxmail.xyz